איתור בעיות ביצועים

איתור בעיות ביצועים

כאשר אתה מתקשר עם יעד, האינפורמציה עוברת דרך נתבים בדרך. חלק מנקודות הניתוב הללו הם בשליטתו של הארגון וחלקן, בשליטה של ספק התקשורת.

לעיתים מישהו בדרך(לא בהכרח בתוך הארגון שלך) מבצע שינויים בהגדרות ניתוב המידע. שינויים אלה משפיעים על זמני התגובה ועל סף העצבים של לקוחות הקצה המגיבים לכל ירידה ברמת השירות.

מערכות הבקרה הנפוצות, אינן נותנות חיווי או מענה לשינוי כזה והדבר משאיר את האחראי על הרשת עם בעיית שירות שלא ברור מה מקורה.

לאחרונה הגיעו דרישות ממספר לקוחות לקבל חיויי והתראה על שינויי בניתוב בזמן אמת.

מודול חדש שפותח בנטמוניטור נועד לתת מענה לבעיה. מודול זה יודע להתריע ולדווח בזמן אמת על כל שינויי ניתוב , הדבר מאפשר בקרה על ספק התקשורת ואפשרות ולהגיב לכל שינוי לפני שמשתמשי הקצה מתחילים להתלונן.

נכון להיום משתמשים אנשי התקשורת בפקודה אשר מראה להם את הניתוב לנקודת הקצה, ברשתות מקומיות לא גדולות איש התקשורת מכיר את הניתוב הדרוש בעל-פה כך שאם יבצע את הפקודה ידע על שינויי אך לא ידע מתי השינוי חל, אולם ברשתות גדולות עם סניפים מרוחקים בארץ ובעולם הנושא מורכב .

על מנת להקל על איתור הניתוב ניתן בשלב ראשון, לפרוק את תצורת הגדרות הניתובים לקבצים ולשמור כתיעוד, לצורך שימוש מאוחר יותר לצורך השוואה היסטורית.

בעת הצורך לנתח תקלות תקשורת, מנהל הרשת יהיה אסיר תודה עם יהיו בידיו קבצים אלה שבעזרתם ניתן למצוא מקור לבעיות באופן יעיל.